بازرگانی ضیایی

فریت بار به کانادا | استفاده از خدمات ارسال بار هوایی به کانادا

freight to australia

اگر بنا به دلایل مختلف همچون کار، زندگی یا ازدواج عزیزانتان در کانادا زندگی می‌کنند، احتمال اینکه به دلیل کار و زندگی نتوانند دائما به ایران سر بزنند و از شما دیدار کنند یا محصولات و وسایل مورد نیازشان را با خود به کانادا ببرند، زیاد است. همین موضوع منجر شده خدماتی همچون ارسال مرسوله پستی به کانادا بیش از گذشته باب شود. حتی شاید شما بخواهید کادوی تولد فرزندتان را برایشان ارسال کنید، اما ندانید این کار را به چه طریقی می‌توان انجام داد، با این مطلب همراه باشید ما در ادامه راهکارهای کاربردی برای ارسال بسته‌های پستی متنوع همچون مدارک، کادو تولد و ازدواج یا حتی خوراکی و غذاهای دلخواه عزیزانتان را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

کمترین مقدار باری که می‌توانم از طریق فریت بار کانادا ارسال کنم، چقدر است؟

هر ساله احتمال اینکه وزن باری که خواهان ارسال آن به کانادا هستید، تغییر پیدا ‌کند، وجود دارد. به همین علت توصیه می‌شود قبل از ارسال بار و فریت وسایل به کانادا از آخرین آپدیت مرتبط به وزن بار ارسالی به این کشور اطلاعات کسب کنید. در حال حاضر 45 الی 160 کیلوگرم به کانادا می‌توان بار ترانسفر کرد.

 

آیا بسته بندی فریت بار باید به صورت اصولی انجام شود؟

بله قبل از ارسال مرسوله باید بسته بندی آن طبق استانداردهای کشور مقصد انجام شود تا پس از ارسال آن مشکلی برای بار رخ ندهد. همچنین توصیه می‌شود حین بسته بندی مرسوله حضور داشته باشید.

 

هزینه ارسال فرش به کانادا چقدر است؟

هزینه ارسال فرش به کانادا با توجه به قیمت و ارزش فرش، متراژ و سنگینی آن و آدرسی که مرسوله باید به آن ارسال شود، تغییر پیدا می‎کند. به همین علت توصیه می‌شود قبل از ارسال فرش حتما با متخصصین ارسال بار به کانادا صحبت کنید و با توجه به راهنمایی‌های ذکر شده تصمیم خود را بگیرید. شما می‌توانید به دو صورت حضوری در فرودگاه امام یا آنلاین و تلفنی از مجموعه بازرگانی ضیایی در این رابطه راهنمایی و مشاوره بگیرید.

 

من بین انتخاب ارسال بار دریایی به کانادا و ارسال مرسولات به کانادا از طریق هوایی مردد هستم، کدام را انتخاب کنم؟

قطعا با توجه به نوع مرسوله، اولویت‌ها، میزان هزینه‌ای که خواهان انجام آن برای ارسال بار هستید و مدت زمان مشخصی که می‌خواهید مرسوله شما به کانادا برسد، باید تصمیم گیری خود را انجام دهید. به عنوان مثال، ارسال لوازم منزل به کانادا به دلیل حجم بالا، سنگینی بار و هزینه ارسال پست به کانادا به صورت دریایی منطقی‎تر است. این در حالی است که ارسال گل به کانادا برای تولد از طریق فریت بار به کانادا تجربه بهتری هست و هزینه کمتری هم دارد. به همین علت باید تک تک عوامل را در نظر داشت و متناسب با آنها تصمیم درست و منطقی را اتخاذ کرد.

 

شرایط ارسال بار هوایی به کانادا چگونه است؟

ما در قسمت دیگری به صورت کلی به این سوال پاسخ داده‌ایم، اما مرحله کلی ارسال بسته به کانادا شامل انتخاب شرکت هواپیمایی مدنظر و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  مراحل و هزینه ارسال بسته به کانادا است. به همین علت توصیه می‌شود قبل از تصمیم گیری در این رابطه حتما از مشاورین مجموعه ما راهنمایی‌های لازم را اخذ کنید.

 

آیا می‌توانم اثاثیه منزل خود را قبل از مهاجرت به کانادا ارسال کرده و سپس آنجا تحویل بگیرم؟

بله شما می‌توانید ارسال اثاثیه به کانادا را به صورت کامل در ایران انجام دهید و کلیه وسایل و اثاثیه منزل خود را در کانادا دریافت کنید، اما توصیه می‌شود قبل از این کار کمی حساب و کتاب کنید تا هزینه ارسال مرسولاتتان بیش از هزینه خرید کلیه اثاثیه در کانادا نشود. فراموش نکنید، در اغلب موارد خرید از کشوری که در آن زندگی می‌کنید، اقتصادی‌تر از انتقال اثاثیه و لوازم است.

 

چه مواد غذایی را می‌توانم به کانادا ارسال کنم؟

شما می‌توانید اغلب محصولات خوراکی داخلی نظیر سبزیجات، میوه، بادام و آجیل، سبزیجات خشک، لواشک، زعفران را به کانادا ارسال کنید. اما ارسال مایعات یا مواد خوراکی‌ای نظیر بستنی که نمی‌توان به راحتی آنها را انتقال داد، امکان پذیر نیست.

 

آیا می‌توانم زعفران به کانادا بفرستم؟

زعفران جز یکی از محصولات غذایی هست که ارسال آن به کانادا مشکلی ندارد. اما قبل از ارسال این محصول حتما مشاوره لازم را در خصوص نحوه ارسال این محصول نظیر مراحل یا هزینه ارسال زعفران به کانادا اخذ کنید.

 

اگر حین  ارسال بسته پستی به کانادا، مرسوله شامل اضافه وزن شود، چه کنم؟

توصیه می‌شود در این شرایط حتما هزینه بار اضافی را پرداخت کنید و بدون اینکه جریمه‌ای شامل بسته پستی شما شود، مرسوله به دست فرد مدنظرتان در کانادا برسد. اگر مرسوله شامل هزینه جریمه شود قطعا هزینه بیشتری را باید برای  ارسال مرسوله به کانادا پرداخت کرد.

 

آیا ارسال مرسوله به کانادا از طریق فریت بار تجربه جذابی است؟

به صورت کلی تجربه فریت بار به کانادا می‌تواند تجربه جالبی باشد، اما به شرطی که مرسوله پستی خود را توسط شرکت‌های معتبری ارسال کنید. هنگامی که شما کمپانی معتبری را برای ارسال مرسوله‌های باری خود به کانادا انتخاب می‌کنید قطعا اطمینان بیشتری از شرایط ارسال بار خود به صورت ایمن به کشور دیگر دارید.

 

شرایط ارسال دارو به کانادا چگونه است؟

برای ارسال دارو به کانادا حتما مشاوره لازم را اخذ کنید و سپس با توجه به راهنمایی‌های ذکر شده این کار را انجام دهید. نکته مهمی که باید حین ارسال دارو به کشور کانادا مدنظر داشت، زمان تحویل دارو در مقصد و نوع داروی ارسالی به کانادا است. حتما قبل از ارسال داروها لیست داروهای ممنوعه به کانادا را بررسی کنید و از این موضوع که دارو شما در لیست داروهای ممنوعه قرار ندارد مطمئن شوید.

 

آیا می‌توانم قبل از ارسال بار بسته بندی بارهایم را در فرودگاه مشاهده کنم؟

اغلب شرکت‌های ارسال بار با هدف اخذ اعتماد ارسال کننده بار، بسته بندی محصولات را در حضور آنها انجام می‌دهند تا آنها نگرانی در رابطه با نحوه بسته بندی مرسولات یا کاهش آنها نداشته باشند. اما به صورت کلی باید گفت شرایط بسته بندی کالا توسط هر شرکتی متفاوت هست و قبل از ارسال مرسوله باید در رابطه با نحوه بسته بندی محصولات اطلاعات کامل را اخذ کرد.

 

آیا هزینه فریت بار به کانادا در کلیه شهرهای کانادا به یک مقدار هست؟

خیر، هزینه فریت بار با توجه به گستردگی کانادا یکسان نیست، زیرا برخی از شهرها به فرودگاه نزدیک بوده و به راحتی می‌توان بار را به آنها رساند و مدت زمان کمتری ارسال بار به آنها طول می‌کشد و هزینه بنزین نیز کمتر حساب می‌شود. این در حالی است که این هزینه برای شهرهای دورتر یا جزایر چندین برابر مقدار تعیین شده خواهد بود.

 

آیا ارسال بار از ایران به کانادا به صورت مستقیم انجام می‌شود؟

در رابطه با این موضوع که آیا  ارسال بار از ایران به کانادا مستقیم هست یا نه؟ باید گفت با توجه به شرکت هواپیمایی که ارسال بار را انجام می‌دهد، شرایط تغییر می‌کند اما در اغلب موارد ارسال مرسوله‌های پستی به کانادا مستقیم نیست و توسط دو یا سه شرکت هواپیمایی انجام می‌شود.

 

آیا بارهای هوایی زودتر می‌رسند، یا دریایی؟

قطعا بارهای هوایی زودتر به مقصد می‌رسند. به همین علت توصیه می‌شود اگر بار سنگینی ندارید و خواهان ارسال سریع آن به مقصد هستید، حتما به شیوه هوایی آن مرسوله را به کانادا بفرستید. اما اگر وزن بار زیاد است یا قیمت آن حین ترانسفر هوایی افزایش چندین برابری پیدا می‌کند، مرسوله خود را از طریق کشتی ارسال کنید.

 

آیا امکان بسته بندی وی آی پی بار وجود دارد؟

بله در صورتی که خواهان بسته بندی محصول به صورت وی آی پی باشید، امکان بسته بندی VIP آن وجود دارد، در غیر این صورت حتما بسته بندی را به صورت معمولی انجام دهید. فراموش نکنید هزینه بسته بندی وی آی پی بیش از معمولی است. 

 

سوالات متداول

از مهم ترین مدارک فریت بار به استرالیا می­توان به: اصل بلیت و پاسپورت، آدرس فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی و شماره تلفن اشاره کرد.

مراحل فریت بار به استرالیا شامل: انتخاب شرکت فریت بار، جمع آوری مدارک، بسته بندی لوازم، ارزیابی و تشریفات گمرکی، صدور بارنامه و رزرو پرواز و ارسال بار اشاره کرد.

هزینه فریت بار به عواملی مانند حجم و وزن بار، نوع حمل و نقل (هوایی یا دریایی)، مسیر حمل و نقل، خدمات اضافی و … بستگی دارد. برای محاسبه دقیق هزینه می­توانید با کارشناسان بازرگانی ضیایی ارتباط برقرار نمایید.

شما می­توانید نکاتی از جمله: سابقه و تجربه شرکت، تعرفه‌ها و خدمات ارائه شده، نظرات مشتریان، مجوزهای قانونی و سلامت و امنیت بار را مد نظر قرار دهید.

مهم­ترین مزایای فریت بار به استرالیا شامل: راحتی و آسودگی خاطر، سرعت و امنیت، مقرون به صرفه بودن، دسترسی به خدمات متنوع و بهره­مندی از خدمات مشتریان است.